piątek, styczeń 24, 2020

joomla logoJoomla! co to jest do czego służy. Wielu z was już wie. Jest jednak liczne grono osób które nie miało styczności z CMS Joomla!
Cykl artykułów który pojawi się w tym dziale ma przybliżyć zagadnienia związane z CMS Joomla.  Napewno nie będzie to cała wiedza o tym systemie ponieważ jest tak dynamicznie rozwijany i posiada ogromną ilość możliwości, że omówienie każdego zagadnienia będzie trudnym wyzwaniem.

Głównym zadaniem artykułów będzie przybliżenie użytkownikom systemu CMS Joomla! na którym budowane są strony począwszy od prostych domowych stron, poprzez korporacyjne jak i urzędowe strony. Ogrom możliwości które daje ten CMS został doceniony przez wielu. Czego efektem jest tak wielka popularność Joomli.
Osoby które poszukują bardziej zaawansowanych informacji takich jak napisać komponent czy moduł zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony Joomla.org na której znajdą szczegółową dokumentację. System Joomla ma olbrzymią społeczność dzięki czemu poza dokumentacją możemy również zasięgnąć informacji na forum. Istnieje również Polskie Centrum Joomla, które również posiada wiki w języku polskim jak i forum na którym możemy zapytać o interesujące nas zagadnienia. Pamiętajmy jednak o zasadzie zanim zapytasz przejrzyj dostępne wiki. Zrób to ponieważ zadając pytanie na które odpowiedź jesteśmy w stanie samemu znaleźć w wiki jest irytujące. Duża część osób zajmuje się tym CMS-em nie zapoznając się z podstawami systemu.

Zachęcam do regularnego odwiedzania strony z zakładką Joomla. Jednocześnie mając nadzieję, że osoby rozpoczynające zabawę z tym systemem jak i Ci którzy już mają pierwsze starcia za sobą znajdą tutaj dodatkowe informacje i rozszerzą swoją wiedzę.

Joomla!