Wirtualne wycieczki

Dzięki naszym nowatorskim rozwiązaniom będziesz mógł odwiedzać znane miejsca. Wirtualne wycieczki pozwalają pokazać Twoją restaurację, lokal w sposób do niedawna niedostępny. Wirtualna wycieczka może być również odtwarzana na urządzeniach mobilnych takich jak iPhone czy iPad

Panorma 360

Świat dookoła nas.

Rewelacyjna technika fotografii pokazuje otaczający nas świat. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom odbiorca ma możliwość oglądania wszystkiego dookoła czyli 360 stopni wokół oraz 180 stopni w pionie. Dzięki czemu odbiorca ma wrażenie przebywania w danym miejscu. Dodatkowe efekty dźwiękowe wzmagają to wrażenie.

Strony www

Strony www

Obecny rynek wymusza posiadanie strony w internecie. Dla wielu brak posiadania strony w wirtualnym świecie to jakbyś nie istniał. Poznaj nasze rozwiązania oparte o najnowsze trendy i technologi, dzięki którym możesz odmienić swoją stronę i wkroczyć w świat nowoczesnej technologii.

GNU GPL

Tutoriale

Nauki nigdy za wiele. Wspierając rozwiązania GNU/GPL pokazujemy w jaki sposób można zastąpić drogie oprogramowanie. Pokazujemy że dzięki bezpłatnym programom możemy wykonać wiele prac komputerze domowym, w biurze czy firmie.

Fotografia

piątek, styczeń 24, 2020

Home

Jeśli zapoznałeś się z poprzednim artykułem wprowadzającym do HTML-a to wiesz jak zrobić bardzo prostą stronę, ale zawsze pierwszą stronę :). Tym razem rozszerzymy tamten temat i zajmiemy się znacznikami i komentarzami. Dzięki temu powinniśmy popełniać mniej błędów podczas pisania naszych stron WWW.

Czytaj więcej: Lekcja 1 - Utrwalamy podstawy

Nauka HTML

Rozpoczynamy cykl artykułów wprowadzających nas w tajemniczy świat stron WWW. Pisze te artykuły z myślą o tych co zaczynają przygodę właśnie ze stronami WWW.

Poznacie tutaj szereg artykułów i przykładów jak można wykorzystać właśnie język HTML do tego aby nasze strony wyglądały tak jak my chcemy. Pokażemy jak zmienić wielkość, rodzaj, kolor czcionki. Jak zrobić aby nasze zdjęcie znalazło się na stronie, lub aby ktoś do nas napisał maila. Wiec na co czekamy zacznijmy naukę.

Co nam będzie potrzebne aby zacząć? Zależy jakiego systemu operacyjnego używasz. Inaczej mówiąc potrzebny nam będzie najprostszy edytor textu. Jeśli chodzi o Windows-a może to być Notepad, w przypadku Mac OS będzie to SimpleText. Natomiast jeśli chodzi o systemy Linux-owe mamy szereg takich edytorów. Nie zawsze jednak musimy korzystać z prostych edytorów tekstu. Są też wyspecjalizowane programy do tego typu zadań, komercyjne jak i darmowe. Przykładem może tu być np komercyjny polski Pajączek, lub Quanta czy Bluefish na licencji GNU GPL. Dla bardziej leniwych do edycji stron możemy używać graficznych edytorów stron WWW. Niestety wówczas mamy mniejszy wpływ na edycje kodu HTML dlatego że to za nas robi program. Choć możliwość edycji zawsze jest.

Wystarczy może tego lania wody zacznijmy pisać swoją stronę. Mając już otwarty edytor wpiszmy :

 

<html>

<head>

<title>Tytul strony</title>

</head>

<body>

To jest moja pierwsz strona <b>To jest pogrubienie</b>

</body>

</html>

Teraz zapisujemy nasze dzieło w pliku mojastrona.htm

Wspaniale właśnie powstała pierwsza strona internetowa. No ale jak zobaczyć nasze dzieło? Włącz jakąkolwiek przeglądarkę internetową i przejdź do menu Plik->Otwórz plik gdy zlokalizujemy nasz plik zaznaczamy go i naciskamy Otwórz. Naszym oczom ukaże się strona, którą właśnie napisaliśmy. Ciężko było stworzyć pierwszą stronę? Myślę, że nie.

 


WYJAŚNIENIA DO PRZYKŁADU:

 

Pierwszym znacznikiem, którego użyliśmy w naszej stronie jest <html> mówi on naszej przeglądarce, że jest to początek języka HTML. Ostatnim znacznikiem jest </html> on natomiast mówi naszej przeglądarce, że jest to koniec języka HTML.

Kolejnym znacznikiem, który widzimy to <head> i </head> tekst umieszczony pomiędzy nimi nie jest wyświetlany na stronie przeglądarki. Napewno zastanawiacie się nad <title> i </title> po co tam jest skoro tekst w <head> ... </head> nie jest wyświetlany. Otóż <title> .. </title> to tytuł strony (dokumentu) jest on wyświetlany na pasku przeglądarki.

Kolejnym znacznikiem jest <body>...</body> wszystko co zostanie umieszczone pomiędzy tymi znacznikami zostanie wyświetlone na stronie. Podsumowując mamy coś takiego jak HEAD, gdzie zawarte informacje nie są wyświetlane na stronie i BODY, które odpowiada za informacje wyświetlone na stronie (dokumencie).

Został nam jeszcze jeden znacznik <b>...</b> odpowiada on za pogrubianie tekstu co widać na stronie, którą wyświetliliście. Fragment tekstu "To jest pogrubienie" jest właśnie pogrubiony.

Została jeszcze jedna sprawa może mało istotna ale warto wspomnieć. Otóż chodzi o rozszerzenie .htm dlaczego akurat to? Niektórzy mogą powiedzieć, że gdzieś widzieli i czytali, że powinno być .html. Tak naprawdę jest to bez znaczenia czy wybierzecie pierwszą formę zapisu czy drugą. Obecne przeglądarki napewno sobie poradzą.

Nauka HTML