Wirtualne wycieczki

Dzięki naszym nowatorskim rozwiązaniom będziesz mógł odwiedzać znane miejsca. Wirtualne wycieczki pozwalają pokazać Twoją restaurację, lokal w sposób do niedawna niedostępny. Wirtualna wycieczka może być również odtwarzana na urządzeniach mobilnych takich jak iPhone czy iPad

Panorma 360

Świat dookoła nas.

Rewelacyjna technika fotografii pokazuje otaczający nas świat. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom odbiorca ma możliwość oglądania wszystkiego dookoła czyli 360 stopni wokół oraz 180 stopni w pionie. Dzięki czemu odbiorca ma wrażenie przebywania w danym miejscu. Dodatkowe efekty dźwiękowe wzmagają to wrażenie.

Strony www

Strony www

Obecny rynek wymusza posiadanie strony w internecie. Dla wielu brak posiadania strony w wirtualnym świecie to jakbyś nie istniał. Poznaj nasze rozwiązania oparte o najnowsze trendy i technologi, dzięki którym możesz odmienić swoją stronę i wkroczyć w świat nowoczesnej technologii.

GNU GPL

Tutoriale

Nauki nigdy za wiele. Wspierając rozwiązania GNU/GPL pokazujemy w jaki sposób można zastąpić drogie oprogramowanie. Pokazujemy że dzięki bezpłatnym programom możemy wykonać wiele prac komputerze domowym, w biurze czy firmie.

Fotografia

piątek, styczeń 24, 2020

Home

Inkscape jest programem do tworzenia grafiki wektorowej podobnie jak Adobe Ilustrator, Corel Draw, Freehand czy Xara X. Oparty jest o licencje GNU GPL. Głównym plikiem wyjściowym programu jest svg zgodnym ze standardem W3C. Tego typu pliki mogą być oglądane poprzez najnowsze przeglądarki WWW. Program jest przeznaczony na platformy Windows 2000/2003/XP, Mac, Linux, jest też używany na systemach unix-owych, program nie funkcjonuje na wersjach systemu Windows 98/ME. Wbrew pozorom program ma sporą rzesze użytkowników, dobrym przykładem jest wykorzystanie go w obrazach umieszczonych na Wikipedii, również w Open Clip Art. Sporą ilość prac możemy obejrzeć tutaj i tu.

Do czego tak naprawdę można wykorzystać taki program?

Spora ilość użytkowników wykorzystuje go do projektowania stron internetowych. Można w nim szybko tworzyć banery, loga, ikony itd. Niestety obecna wersja nie wspiera SVG animation. Tak jak wspomniałem wcześniej pliki SVG mogą być bezpośrednio otwierane w przeglądarkach internetowych, problem zaczyna się, gdy internauci nie posiadają najnowszej przeglądarki, wówczas nie są w stanie oglądać obrazów wykonanych przez Inkscape. Jedyną alternatywą jest wyeksportowanie obrazu do pliku PNG.

Inkscape nie posiada wersji 1.0, co dla większości może oznaczać, iż program jest niestabilny. Nic bardziej mylnego, mimo iż nie ma jeszcze wersji 1.0 zachowuje się tak jakby to była wersja finalna. Według developerów Inkscape będzie w wersji 1.0 jednak zanim to się stanie pierwsze za cel stawiają sobie wprowadzenie w pełni w życie SVG 1.1, jest jeszcze sporo do poprawy co może powodować, iż każda z wersji może się znacząco różnić od poprzedniej.

Ze swojej strony mogę jedynie zachęcić do zapoznania się z programem i przeczytania kolejnych artykułów na mojej stronie.

 

Powyższy artykuł udostępniany jest na licencji GNU GPL. Powstał w oparciu o program Inkscape 0,46

Kategoria: e-book